Плавати у Стиру було смертельно небезпечно

Два роки тому у Стирі, біля центрального пляжу Луцька, втопився відпочивальник – заплутався у водоростях. Нещодавно рятувальники витягнули хлопця, який теж заплутався у цих рослинах і запанікував. На щастя, того разу все обійшлось…

Водорості тут сягають довжини до трьох метрів. Вони являють собою невидиму смертельну невидима небезпеку для плавців. Зробити плавання безпечним для лучан та гостей міста – саме з такою ініціативою другий рік поспіль виступає голова благодійного фонду «Рідна Волинь» та ВОГО «Волинська обласна лікарняна каса» Дмитро Глазунов, повідомив сайт Таблоїд Волині.

«Я із сім’єю регулярно відвідую цю місцину для плавання, зарядки, і знаю цю проблему. Тож ми уклали договір, і два дні поспіль водолазно-рятувальна група управління ДСНС у Волинській області проводитиме рейд із розчищення акваторії центрального пляжу Луцька. А ми ці роботи оплачуємо», – сказав Дмитро Глазунов.

Уже звичним став «улов» водолазів: виткі водорості, удвічі більші за людський зріст, гілляччя, скляні пляшки, пластик та інші побутові відходи. І якщо природнє сміття, наприклад, водяні рослини, гілля, повалені дерева опиняються у воді з незалежних від людини обставин, то значний внесок у захаращенні річки роблять і самі відпочивальники, що перешкоджає комфортному купанню. Подібні заходи проводитимуться тут регулярно, – запевнив організатор Дмитро Глазунов.