Приміщення у Музею Волинської ікони відібрали, — Дмитро Глазунов звернувся із відкритим листом

Голова благодійного фонду «Рідна волинь» і ВОГО «Волинська обласна лікарняна каса» Дмитро Глазунов звернувся до голови Волинської обласної ради Ігоря Палиці щодо ситуація, яка склалася навколо Музею волинської ікони.

Нагадаємо, рішенням сесії Волинської обласної ради від 26 вересня 2018 року в Музею Волинської ікони відібрали приміщення у м. Луцьку, вул. Ярощука, 16.

У 2012 році дане приміщення було передане музею Волинською обласною радою і з 1 грудня 2018 року, після завершення ремонту, на який витрачено понад 1 млн грн бюджетних коштів, готове прийняти фонди музею для збереження та реставрації. Завдяки цьому є можливість розширити виставкові зали музею, в т.ч. зал, де знаходиться одна із найбільших реліквій України – ікона Холмської Чудотворної Богородиці, а також приступити до реставрації інших реліквій, які б стали надбанням усієї громади.

«Однак депутати вирішили не розвивати сакральну спадщину області, а відібрати приміщення. Наразі там планується готель. А згодом його можна буде продати, на розсуд ради. Старожили пригадують, що подібне за радянських часів там вже було – «будинок для приїжджих», в якому організовувались помпезні прийоми партійних босів», — пише Дмитро Глазунов.

Такі дії викликають обурення у людей та розцінюються як обмеження прав громади на розбудову сакральної спадщини області.

«Враховуючи вищевикладене, ПРОСИМО Вас особисто і невідкладно втрутитись у ситуацію та відмінити це рішення. Вважаємо справою честі і обов’язком відстоювати в інтересах громади Музей Волинської ікони, тому що це питання духовності і одвічних людських цінностей», — йдеться в листі.