Пролог

Волинський обласний благодійний фонд
“Рідна Волинь” заснований у 2003 році.

 

“Волинь-Нова” від 4.03.2016

«РІДНУ ВОЛИНЬ» довірили Дмитру Глазунову.

Таке рішення прийняла родина нашого відомого краянина Бориса Клімчука, який дав життя цьому благодійному фонду…
Галина СВІТЛІКОВСЬКА

— За минулий рік Дмитро Глазунов довів, що «Рідна Волинь» під його керівництвом продовжує добрі традиції, започатковані Борисом Петровичем. Ми вдячні за пошанування пам’яті дорогої для нас людини — чоловіка, батька, дідуся, патріота Волині. Шкода, що він не всі розпочаті справи на благо рідної землі встиг завершити. Але цього не можна змінити.

Тож вирішено довірити фонд «Рідна Волинь» Дмитру Глазунову, який, на нашу думку, гідний звання лауреата ІІІ премії імені Бориса Клімчука, —сказала вдова покійного екс–губернатора Світлана Олексіївна, вручаючи почесну відзнаку очільнику фонду.

Цьому урочистому моментові передував звіт Дмитра Глазунова про діяльність «Рідної Волині» в 2015 році. Він повідомив, зокрема, що вдалося залучити 283,3 тисячі гривень, які використані на реалізацію багатьох важливих проектів. Так було започатковано благодійну програму «Мистецька терапія», що спрямована на допомогу бійцям АТО, які проходять реабілітацію в обласному госпіталі ветеранів.

Хлопці побували на концертах групи «Брутто», Степана Гіги, «Лісапетного батальйону». Перед ними виступали брати Капранови, Ада Роговцева. В обласний госпіталь ветеранів війни на зустрічі із бійцями приїжджали Богдан Сташків, скрипаль із Канади Василь Попадюк, гурт «Чорні черешні», народні артисти Василь Чепелюк, Богдан Бенюк та інші митці. Були організовані екскурсії в Музей Волинської ікони, Луцький замок, майстер–класи з малювання, які провели відомі місцеві художники.

Проект «Честь маю» покликаний вшанувати пам’ять людей, які увійшли в історію Волинського краю. Зокрема, у січні 2015 року данину поваги було віддано учаснику Євромайдану, Герою АТО Рустаму Хамраєву. А в листопаді відбувся вечір пам’яті державного, громадського і політичного діяча, засновника фонду «Рідна Волинь» Бориса Клімчука.

Протягом минулого року фонд брав участь у різних благодійних заходах. Зокрема, в акції «Матері загиблого героя» (спільно із Спілкою ветеранів Афганістану), фестивалі «Волинський благовіст». Фонд проспонсорував екскурсію 18 дітей у Київ. Також разом із Луцькою міською радою був співорганізатором фестивалю «Вишиті обереги єднання».

Торік благодійний фонд «Рідна Волинь» заснував премію імені Бориса Клімчука. Першим її номінантом посмертно став Герой АТО з Маневичів Андрій Снітко, який накрив собою гранату, рятуючи побратимів. Другу премію напередодні нового року отримав колектив Музею Волинської ікони за збереження та реставрацію Холмської чудотворної ікони Богородиці.

Особливу увагу було зосереджено на роботі над книгою «Борис Клімчук: «Я — син Волинської землі».

Дмитро Глазунов подякував усім, хто допомагав Фонду, зокрема, родині Бориса Клімчука, меценатам. Розповів про нові ініціативи, плани на нинішній рік. У січні стартував проект «З турботою про ближнього». Ідею підказала донька Бориса Клімчука Юлія Троц, запропонувавши у дні релігійних свят після служби у храмах годувати найбідніших людей. Тож на Водохреще на Театральному майдані в Луцьку було розгорнуто польову кухню, витрати на харчування взяла на себе «Рідна Волинь».

За словами Дмитра Глазунова, підтримку багатьох жителів обласного центру викликало звернення до Луцької міської ради, щоб одну з вулиць міста назвати на честь Бориса Клімчука. Літні люди, які не знають як поставити підпис під електронною петицією, приходять у Фонд, щоб засвідчити своє схвалення такої ініціативи.

— Незалежно від того, яким буде рішення, ми вдячні волинянам. Пам’ятником батькові є добрі справи, які він зробив, — школи, дороги, інші об’єкти. Сьогодні ми передаємо «ключі» від «Рідної Волині» Дмитру Глазунову. Віднині Фонд не пов’язаний з іменем Бориса Клімчука, з нашою родиною. Але ми віримо, що «Рідна Волинь», яка переживає друге своє народження, й надалі працюватиме на благо волинян, — висловила сподівання Юлія Троц.