У Луцьку на медичних оглядах школярів побудували скандальний бізнес

«Елегантну» оборудку вчергове придумав екс-начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради, керівник благодійної організації «Муніципальна лікарняна каса» Федір Кошель (займається збором «благодійних внесків» в закладах охорони здоров’я Луцька).

Цього разу вирішили заробити на обов’язкових щорічних медичних оглядах школярів і дошкільнят. Зокрема, прикриваючись недофінансуванням медичної галузі, вирішили брати «благодійний внесок» за картку обстеженння 5 грн, собівартісь якої копійки. Сума для сім’ї школяра ніби незначна, але якщо порахувати кількість учнів 27 шкіл та дошкільнят із 41 ДНЗ обласного центру, то вийде чимала сума.

А куди будуть спрямовані ці кошти невідомо. Напевне знову спостерігатимемо, що за «благодійні внески» купують автомобіль для Ф. Кошеля, мобільний телефон за тисячу доларів, новорічні гірлянди, квіти тощо. Людям же розкажуть, що без «благодійних внесків» не обійтись. Але чи має це все оплачувати громада міста?

З таким станом речей миритися не можна, однак наразі немає до кого апелювати, тому що ситуація в місті така, що одні чиновники не хочуть нічого змінювати на краще, інші – не можуть, бо не компетентні. Ми з однодумцями готові до позитивних зрушень, зокрема в освіті і медицині Луцька. А по справі «Муніципальної лікарняної каси» і Федора Кошеля буде ініційоване детальне публічне розслідування. Подробиці згодом.