Як можна збагатитися на хворих?

Вже неодноразово писалося про скандально відому благодійну організацію «Муніципальна лікарняна каса» (МЛК), створену для збору «благодійних внесків» з хворих в медичних закладах Луцька. ЇЇ засновником і керівником є екс-начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Федір Кошель.

Так, у 2008 році Ф. Кошель і очолювана ним МЛК заснували Товариство з обмеженою відповідальністю «ШКІД» (Швидка консультативна інтелектуальна допомога, ЄДРПОУ 35963626) зі статутним капіталом 52 500 грн. (еквівалентом 10 тис. доларів США).

Кошти взяті швидше із цих же «благодійних внесків», а от чи повернуті — питання риторичне. Зареєстроване підприємство за тією ж адресою, що і управління охорони здоров’я міської ради: м. Луцьк, пр.Волі, 1а. Номер телефону співпадає із номером приймальні тодішнього начальника Кошеля та нинішнього управління -72-34-15 https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch

Підприємство займається консультаціями з питань бухгалтерського обліку і аудиту, комп’ютерного забезпечення, інформатизації, з питань комерційної діяльності. Очолив його «знаний бізнесмен, фахівець бухгалтерської справи, IT технологій, інтелектуал» – водій Ф. Кошеля Іван Гайовий, такий собі літературний ФУНТ, який і досі обслуговує автомобіль, що придбаний в автосалоні за «благодійні внески» лучан для міського управління охорони здоров’я — ВАЗ з державним номерним знаком АС 0024.

Сайт фінансової розвідки youcontrol тісно пов’язує «ШКІД» із БО «Муніципальна лікарняна каса і громадським об»єднанням «Лікарняна каса» Допоможемо собі». Ці організації обслуговує майже одна бухгалтерія.

Подібні схеми відомі. Фіктивна фірма укладає договори із різними організаціями, в т.ч. державними на аудиторські послуги, встановлення комп’ютерних програм, різні консультації тощо. Роботи ці організації здійснюють власними силами, або ж не здійснюють взагалі. Кошти за них переводять на фірму, а потім ділять. А документально фінансові оборудки закриваються фіктивними актами. Чи складно це зробити, коли бухгалтером є невістка Кошеля Олена Кошель – питання риторичне.

Протягом періоду діяльності ТОВ «ШКІД» оборудки складали сотні тисяч щорічно. Паралельно «Муніципальна каса» і «Допоможемо собі» в ЗМІ звітували про регулярний аудит, юридичні перевірки фахівців, встановлення нового комп’ютерного забезпечення тощо!!! Оскільки всі ці організації знаходяться фактично в одному кабінеті, то перевірки та інші послуги здійснюються, думаю, не виходячи з нього, там же і осідають кошти. Цілком ймовірно, що в такий спосіб відмивалися і державні кошти!

Тож, можна прийти до висновків, що підприємство має ознаки фіктивного, яке створене для відмивання коштів. Письмові звернення в правоохоронні структури з цього приводу результатів поки що не дали.

Проте, для тих, хто хоче отримати якісні бухгалтерські та аудиторські послуги, або ж встановити сучасні комп’ютерні програми, звертайтесь в приймальню управління охорони здоров’я Луцької міської ради за номером 72-34-15 до водія Івана.